اگر جزو این افراد هستید جراحی زیبایی گوش انجام دهید

اگر جزو این افراد هستید جراحی زیبایی گوش انجام دهید
مقدمه‌ای بر جراحی زیبایی گوش 
اتوپلاستی(otoplasty)  یا همان جراحی زیبایی گوش روشی به منظور تغییر دادن فرم دائمی، موقعیت یا اندازه گوش است. در صورتی که گوش فردی بیش از حالت طبیعی بزرگ یا برجسته است، امکان انجام این جراحی زیبایی را خواهید داشت.
علاوه بر این، در صورتی که گوش بر اثر آسیب دیدگی شکسته باشد و یا نقص مادرزادی وجود داشته باشد، این اشخاص جزو کسانی هستند که قادر به انجام جراحی اتوپلاستی خواهند بود. معمولاً این عمل جراحی را می‌توان بعد از سن 5 سالگی تا سنین بزرگسالی و بعد از رشد کافی غضروف گوش انجام داد. در پاره‌ای از موارد، جراحی از ابتدای سن 3 سالگی نیز امکان‌پذیر است. در ادامه با ما همراه باشید تا در خصوص این نوع عمل‌ زیبایی گوش بیشتر بدانید.
انواع جراحی گوش
در این بخش از مطلب تصمیم داریم در رابطه با انواع عمل‌های زیبایی گوش توضیحاتی ارائه دهیم.
۱. برجسته کردن گوش
امکان دارد یک‌سری از اشخاص دارای گوش کوچکی باشند که به طور کامل رشد نکرده است. در چنین شرایطی به منظور افزایش سایز گوش خارجی عمل زیبایی گوش را می‌توان انجام داد.
۲. سنجاق کردن گوش 
در واقع این روشی است جهت نزدیک کردن گوش به سر و در اشخاصی انجام می‌گردد که گوش‌های آن‌ها از دو سمت سر برجسته باشد.
۴. کاهش سایز گوش 
اختلال ماکروتیا هنگامی رخ می‌دهد که گوش‌های فرد از حد متعارف بزرگ‌تر باشد. اشخاصی که به ماکروتیا مبتلا هستند، جراحی زیبایی گوش را به منظور کاهش سایز گوش انجام می‌دهند.
آیا جراحی گوش دردناک است؟
عمل زیبایی گوش یا اتوپلاستی به صورت سرپایی و از طریق بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی در بیمارستان یا مرکز جراحی انجام می‌پذیرد. بر همین اساس موجب ناراحتی بیمار نمی‌شود و بیمار ضمن عمل زیبایی گوش هیچ دردی احساس نخواهد کرد. انتخاب نوع بیهوشی به سابقه پزشک و استرس بیمار جهت انجام عمل بستگی دارد. در اغلب موارد بیهوشی عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
چه افرادی کاندیدای جراحی زیبایی گوش هستند؟
کسانی که تحت عمل جراحی گوش قرار می‌گیرند بایستی از سلامت جسمانی کامل برخوردار باشند و مبتلا به بیماری حاد یا عفونت‌های شدید گوش نباشند.این اشخاص می‌بایست حداقل دارای 5 سال سن باشند و هنگامی که رشد غضروف گوش کامل شده و ناهماهنگ بودن آن ثابت گردیده است نسبت به انجام این عمل زیبایی گوش اقدام نمایند.کاندیدای مناسب عمل زیبایی گوش لازم است تا مراقبت‌های پیش و پس از جراحی را به خوبی رعایت کند و همکاری کافی برای انجام این عمل را داشته باشد.افراد نوجوان و بزرگسالی که کاندیدای عمل جراحی گوش هستند، بایستی نسبت به این عمل نگاهی مثبت و واقع گرایانه در ذهن داشته باشند.
بهترین سن جهت عمل زیبایی گوش چه زمانی است ؟
عمل جراحی زیبایی گوش بدون محدودیت سنی انجام می‌شود. ولی در شرایط کلی، جراحی هنگامی انجام می‌پذیرد که گوش به میزان لازم رشد کرده باشد. در صورتی که جراحی قبل از رشد کامل گوش صورت پذیرد، ممکن است تغییرات انجام شده ضمن جراحی بی‌اثر واقع شود و مجددا به حالت اولیه خود بازگردد.
اقدامات پیش از جراحی زیبایی گوش
در اولین مرحله جراح گوش تعیین می‌کند که آیا فرد متقاضی کاندیدای مناسبی جهت انجام جراحی گوش هست یا خیر؟
پس از آن سایز، فرم، استقرار و تقارن گوش‌های فرد را مورد بررسی قرار می‌دهند.
در رابطه با سابقه پزشکی، عمل‌های پیشین و نتیجه موردنظر از بیمار اطلاعاتی کسب می‌کند.
تصاویری از گوش و صورت فرد به منظور تعیین نوع شیوه جراحی ثبت می‌شود.
پزشک جراح در رابطه با تغییرات احتمالی گوش و جزئیات جراحی اعم از بهبود و مراقبت‌های لازم بعد از عمل جراحی توضیحاتی ارائه خواهد داد.
از چند هفته قبل از جراحی زیبایی گوش استفاده از آسپیرین، داروهای ضد التهاب و مکمل‌های گیاهی می‌بایست متوقف شود. چرا که این موارد احتمال خطر خونریزی ضمن عمل جراحی را افزایش خواهند داد.
سیگار باعث می‌شود که جریان خون در پوست کاهش یابد و روند بهبودی کند را به همراه داشته باشد. بر همین اساس بایستی استعمال سیگار و محصولات حاوی تنباکو و نیکوتین پیش و پس از عمل جراحی متوقف گردد.
مراقبت‌های بعد از جراحی زیبایی گوش
در پایان عمل جراحی گوش‌ها پانسمان می‌شوند.
بیمار در طول ایام نقاهت با خارش و ناراحتی مختصری مواجه خواهد بود.
به منظور کنترل و تسکین درد احتمالی، داروهای مسکن برای بیمار تجویز خواهد شد.در طول روند بهبودی، به هیچ عنوان نباید به گوش‌ها فشاری وارد گردد. از این رو نباید به پهلو خوابید و تنها بایستی به پشت استراحت کرده و خوابید.در طول پروسه بهبودی از دست‌کاری، تحت فشار قرار دادن و خارج کردن بخیه از گوش‌ها اجتناب کنید. بنابراین توصیه می‌کنیم که در این مدت از لباس‌های راحت و جلوباز استفاده شود تا به هنگام تعویض لباس به گوش‌ها فشاری وارد نشود.پانسمان قرار داده شده روی موضع گوش‌ها بایستی چند روز پس از عمل جراحی زیبایی گوش توسط پزشک معالج باز شوند.بعد از باز کردن پانسمان، پزشک جراح برای بیمار یک هدبند مخصوص تجویز می‌کند که بایستی تقریبا به مدت ۲ الی ۶ هفته در طول شبانه روز و به صورت مداوم ( به غیر از مواقع استحمام ) آن را بر سر داشته باشد به نحوی که گوش‌ها کاملا پوشیده باشند.تا مادامی که پزشک جراح تعیین کرده است، بایستی از انجام هر نوع فعالیت سخت اعم از تمرینات ورزشی سنگین به منظور پیشگیری از آسیب دیدگی گوش خودداری شود.نباید گوش‌ها تحت هیچ شرایطی به عفونت دچار گردند، زیرا که عفونت امکان دارد نتیجه عمل زیبایی گوش منفی شود. از این رو با استفاده از محلول‌های ضد عفونی کننده لازم است گوش‌ها را شستشو و ضد عفونی کرد.
برخی از بیماران به دلیل مصرف داروی بیهوشی دچار سرگیجه، تهوع و استفراغ می‌گردند. در چنین شرایطی یک برنامه غذایی سبک به بیماران ارائه می‌گردد.
تا یک مدت پس از انجام عمل زیبایی گوش امکان دارد باز و بسته کردن دهان به صورت کامل برای بیمار دشوار باشد. این امر کاملا طبیعی بوده و جای هیچ‌گونه نگرانی وجود ندارد.
شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص این نوع جراحی زیبایی به سایت www.doctorshirvani.ir  مراجعه نمایید.
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *