برای جراحی زیبایی شکم چه شرایطی لازم است

برای جراحی زیبایی شکم چه شرایطی لازم است

جراحی زیبایی شکم که با نام تامی تاک نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی تقریبا سنگین است که در آن پزشک پوست‌ها و چربی‌های اضافی شکم را از بین می‌برد. در این عمل جراحی همچنین تاثیر مثبت بر تقویت ماهیچه‌های شکمی نیز داشته و آن‌ها تا حدی نمایان می‌کند. برای دسته افرادی که به دنبال اندامی زیبا و خاص هستند، عمل تامی تاک پیشنهاد می‌شود، اما بایستی برخی شرایط را مد نظر داشت که در این مطلب به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.
درباره جراحی زیبایی شکم
تامی تاک که به نام ابدومینوپلاستی نیز شناخته می‌شود، یک عمل جراحی زیبایی است که برای برداشتن پوست و چربی اضافی از ناحیه شکم، وارد دنیای جراحی‌های زیبایی شده است. این روش می‌تواند به شما کمک کند تا با سفت کردن عضلات شکم و از بین بردن پوست و چربی اضافی، شکمی صاف‌تر، لطیف‌تر و کانتور شده، داشته باشید.
این روش شامل ایجاد یک برش در امتداد پایین شکم است که معمولا از یک سر استخوان لگن به سری دیگر یا کمی فراتر از ناحیه لگنی، می‌رود. طول و شکل برش ممکن است بسته به مقدار پوست اضافی که باید برداشته شود، متفاوت باشد. پس از ایجاد برش، جراح پوست و بافت‌های زیرین را برمی‌‌دارد تا عضلات شکم در معرض دید قرار گیرند. سپس جراح، عضلات شکم جدا شده یا ضعیف شده را قبل از اصلاح پوست اضافی ترمیم می‌کند. هنگامی که کانتور مورد نظر به دست آمد، جراح پوست را بخیه می‌زند. در برخی موارد، لوله‌های ساکشن برای حذف مایعات اضافی در داخل ناحیه برش خورده قرار می‌گیرند.
چه کسانی می‌توانند عمل زیبایی شکم را انجام دهند؟
جراحی زیبایی شکم معمولا در افرادی انجام می‌شود که پوست شل و آویزان در ناحیه شکم دارند که اغلب در نتیجه کاهش وزن زیاد، بارداری یا افزایش سن به وجود آمده است.
کاندیدهای خوب برای ابدومینوپلاستی عموما افراد سالمی هستند که انتظارات واقع بینانه‌ای برای نتیجه این عمل زیبایی دارند. افرادی که قصد دارند این عمل را انجام دهند، باید دارای شرایط ذیل باشند:
• حداقل 6 ماه قبل از جراحی، وزن ثابتی داشته باشند.

• سیگاری نباشند یا حداقل 3 ماه قبل از عمل جراحی، سیگار را ترک کرده باشند؛ زیرا افراد سیگار به مراتب بسیار دیرتر از افراد سالم بهبودی را در این عمل بدست می‌آورند.
• از مشروبات الکلی استفاده نکنند یا حداقل از 3 ماه قبل آن را ترک کنند. مشروبات الکلی می‌توانند ورم بسیاری پس از عمل ایجاد کرده و بهبودی را تا حد زیادی به تعویق بی‌اندازند.
• افراد همچنین باید دارای میزان قابل توجهی چربی در ناحیه شکم خود باشند که با ورزش و رژیم غذایی، از بین نرود.
با در نظر گرفتن این شرایط، افراد زیر می‌توانند این عمل زیبایی را انجام دهند:• زنانی که پس از بارداری، حالت طبیعی شکم خود را از دست داده‌اند.
• زنان و مردانی که پس از یک کاهش وزن قابل توجه، حجم زیادی از پوست شکمشان شل و آویزان شده است.
• دختران جوانی که مدت زمان بسیاری را با وزن زیادی که با ورزش و رژیم غذایی کاهش پیدا نکرده است، گذرانده‌اند.
• افرادی که چاقی آن‌ها ناشی از کم کاری تیروئید است.

شرایط انجام عمل زیبایی شکم
برای اینکه بتوانید عمل جراحی زیبایی شکم را انجام دهید، بایستی شرایطی را مد نظر خود قرار دهید که در این بخش آن‌ها را بررسی می‌کنیم.
سلامت بدنی:
کاندیدهای ابدومینوپلاستی باید از سلامت جسمی و روانی مناسبی برخوردار باشند و شرایط پزشکی جدی که می‌تواند خطر عوارض را افزایش دهد، در پرونده آن‌ها وجود نداشته باشد.
وزن ثابت:
بیماران باید حداقل 6 ماه قبل از جراحی وزن ثابتی داشته باشند تا از نتایج طولانی مدت اطمینان حاصل شود.
سیگار نکشند:
سیگار کشیدن می‌تواند بهبود زخم را مختل کند و خطر عوارض حین و بعد از جراحی را افزایش دهد. بنابراین، بیماران باید حداقل 3 ماه قبل و بعد از جراحی، سیگار را ترک کنند.
جراحی زیبایی شکم و منع آن برای بارداری:
زنانی که قصد دارند در آینده نزدیک باردار شوند، باید جراحی را به تعویق بیاندازند؛ زیرا بارداری می‌تواند نتایج ابدومینوپلاستی را معکوس کند.
الاستیسیته کافی پوست:
پوست بیماران باید خاصیت کشسانی لازم را داشته باشد تا اطمینان حاصل شود که مراحل عمل به خوبی طی شده و میزان پوست کشیده شده، مشکلی برای بیمار به وجود نمی‌آورد.
عدم وجود جراحی‌های بزرگ شکم:
بیمارانی که قبلا تحت عمل جراحی شکم قرار گرفته‌اند، به دلیل وجود بافت اسکار، کاندید مناسبی برای ابدومینوپلاستی نیستند.
مراقبت‌های پس از عمل جراحی زیبایی شکم
پس از انجام عمل زیبایی شکم، چندین نکته مهم وجود دارد که باید برای اطمینان از بهبودی مناسب و به حداقل رساندن عوارض در نظر گرفته شود.
1. بیماران باید دستورالعمل‌های پس از عمل جراح خود را به دقت دنبال کنند که شامل مصرف داروهای ضد درد، پوشیدن انواع گِن‌ها و پرهیز از فعالیت‌های شدید برای چند هفته است.
2. بیماران باید رژیم غذایی سالم و ورزش روتین خود را برای جلوگیری از افزایش وزن و بهبودی حفظ کنند.
3. اجتناب از مصرف الکل و سیگار در دوران نقاهت جراحی زیبایی شکم بسیار مهم است؛ زیرا این موارد می‌توانند فرآیندهای طبیعی بهبودی بدن را مختل کنند.
4. بیماران باید محل بخیه را از نظر علائم عفونت، مانند قرمزی، تورم، یا ترشح تحت نظر بگیرند. در صورت بروز هر یک از این علائم، باید بلافاصله نزد پزشک خود مراجعه کنند.
5. بیماران باید برای اطمینان از بهبودی مناسب و رسیدگی به هر گونه نگرانی یا عارضه‌ای که ممکن است ایجاد شود، در فواصل مشخص توسط پزشک خود، چکاپ شوند.
برای از بین رفتن اسکارهای بخیه نیز می‌توانید با توجه نظر پزشک، از انواع کرم‌های ترمیم کننده یا روغن‌های طبیعی استفاده کنید.
کلام آخر با دکتر محمدرضا شیروانی
تامی تاک یا عمل زیبایی شکم یکی از انواع عمل‌های زیبایی است که امروزه طرفداران بسیاری را در ایران پیدا کرده و کاندیداهای بسیاری برای انجام این عمل، روزانه به مطب پزشکان مراجعه می‌کنند. برای این که عمل شما به درستی انجام شده و مشکلاتی مانند آمبولی را با خود به همراه نداشته باشد، انتخاب یک متخصص در این زمینه، ضروری است. دکتر محمدرضا شیروانی، فوق تخصص جراحی پلاستیک، انتخابی عالی برای انجام این عمل زیبایی است. با انتخاب دکتر شیروانی، دیگر نگران عمل و عوارض بعد از آن نباشید. کافی است شرایط عمل را در خود ایجاد کنید تا به اندام دلخواهتان برسید.

 

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *