تفاوت‌ های فیلر بینی و جراحی بینی

تفاوت‌ های فیلر بینی و جراحی بینی

تفاوت‌ های فیلر بینی و جراحی بینی

مقدمه تفاوت های فیلر بینی و جراحی بینی

فیلر بینی یکی از روش‌های اصلاح فرم بینی بدون جراحی است. اگر تصمیم دارید که عیوب بینی خود را رفع کنید تزریق ژل به جای جراحی گزینه مناسبی است. در چند سال اخیر از تزریق فیلر بینی بسیار استقبال شده است. فیلر بینی منجر به خوش فرم شدن بینی می‌شود و تمامی نقص‌های آن را برطرف خواهد کرد. ممکن است برایتان سوال پیش بیاید که تفاوت ‌های فیلر بینی و جراحی بینی در چیست؟ مطالعه مطالب پیش رو جهت رسیدن به پاسخ سوال مطرح شده بهترین گزینه است.

فیلر بینی چیست؟

تزریق فیلر بینی جزو روش‌های بدون جراحی رفع نقص‌های بینی است که منجر به ایجاد بینی خوش فرم و زیبا می‌شود. متخصصان جراحی پلاستیک با تزریق ژل به بینی می‌توانند شکل بینی را تغییر دهند به طور مثال نوک آن را بالا ببرند و یا منحنی موجود در تیغه بینی را صاف کنند. در ارتباط با تزریق فیلر بینی باید گفت که روش دائمی نیست و اگر از فرم جدید بینی خود پس از تزریق رضایت نداشتید پس از گذشت چند ماه به شکل اول بازمی‌گردد. چنانچه جزو افرادی هستید که قوز بینی دارید با این روش مشکل شما حل خواهد شد، به دلیل‌ اینکه تزریق فیلر بینی از طریق افزایش حجم پیرامون محل برجستگی بینی، قادر است سطح آن را صاف و یکنواخت کند.

آشنایی با ژل فیلر بینی

در حال حاضر انواع متنوعی از ژل فیلر بینی وجود دارد که جهت اصلاح شکل بینی از آن استفاده می‌شود. به طور کلی دو نوع ترکیب اصلی در فیلر بینی وجود دارد که سبب افزایش تولید کلاژن و الاستین در بدن می‌شود. یکی از انواع ژل فیلر بینی، ژل اسید هیالورونیک است که به طور طبیعی در بدن انسان ساخته می‌شود. این نوع ژل فیلر بینی به یکی از ژل‌های پرطرفدار تبدیل شده است.

تزریق فیلر بینی چگونه انجام می شود؟

تزریق فیلر بینی از یکسری مراحل تشکیل شده است. قبل از انجام کار بیمار باید دراز بکشد و سطح بینی تمیز شود. در این بخش از مطلب تفاوت ‌های فیلر بینی و جراحی بینی، با نحوه انجام آن بیشتر آشنا می‌شوید. لازم است بدانید که این کار بایستی توسط دکتر متخصص و در مراکز معتبر انجام شود. مراحل انجام فیلر بینی طبق موارد زیر است:

  1. احتمال دارد پیش از انجام تزریق از بی حس‌کننده موضعی استفاده شود.
  2. در مرحله بعد پزشک متخصص با کمک سوزن بسیار نازک یا کانولا ژل فیلر را به قسمت‌های خاص بینی تزریق می‌کند. احتمال دارد در زمان تزریق کمی احساس سوزش و درد داشته باشید. البته بیشتر بیماران تزریق فیلر بینی را بدون درد توصیف کرده‌اند.
  3. تزریق فیلر بینی در کل حدود 45 دقیقه به طول می‌انجامد و بعد از آن بیمار می‌تواند به انجام فعالیت‌های روزمره خود بپردازد.

مراقبت‌های لازم بعد از تزریق فیلر بینی

رعایت یکسری مراقبت‌های خاص پس از تزریق فیلر بینی ضروری است. از جمله این مراقبت‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • پس از اتمام کار تزریق فیلر بینی از خاراندن قسمت تزریق شده جدا خودداری کنید.
  • وارد کردن فشار و مالیدن بخش مربوط به تزریق فیلر توصیه نمی‌شود.
  • با نوشیدن مایعات فراوان به ماندگاری بیشتر فیلر کمک خواهید کرد.

تزریق فیلر بینی تا چه مدت ماندگار است؟

در ارتباط با تزریق فیلر بینی ذکر این نکته ضروری است که نتیجه کار پس از اتمام تزریق قابل مشاهده است و نیازی نیست چندین ماه برای کاهش ورم صبر کنید تا نتیجه آن را ببینید. البته باید گفت که اثر فیلرهای مخصوص پوست به طور موقت است و بعد از گذشت مدت زمان ماده تزریق شده توسط بدن متابولیزه خواهد شد. بنابراین برای حفظ نتیجه برای طولانی مدت لازم است که تزریق فیلر بینی را تکرار کنید.

فیلر بینی مناسب چه افرادی است؟

در این بخش از مطلب تفاوت ‌های فیلر بینی و جراحی بینی به بررسی خصوصیات افرادی که به فیلر نیاز دارند، پرداخته شده است. تزریق فیلر بینی بیشتر برای افرادی که بر روی پوست بینی آن‌ها آثار فرورفتگی دیده می‌شود، نوک بینی برآمدگی جزئی داشته باشد که منجر به ایجاد تغییر در انحنای بینی شود و یا اینکه مشکل صاف بودن پل بینی داشته باشند، پیشنهاد می‌شود.

تفاوت ‌های فیلر بینی و جراحی بینی در چیست؟

بین تزریق فیلر بینی و جراحی بینی یکسری تفاوت وجود دارد. در ادامه مطلب توضیح بیشتری در این زمینه خواهیم داد.

 تفاوت در میزان هزینه

فیلر بینی در مقایسه با جراحی بینی هزینه کمتری دارد. در نتیجه افرادی که قادر نیستند هزینه بالای عمل جراحی را پرداخت کنند، انتخاب شیوه‌های غیر جراحی مانند فیلر بینی به آن‌ها توصیه می‌شود.

تفاوت در نتیجه نهایی

درست است که تزریق فیلر بینی هزینه کمتری دارد، اما جراحی بینی نتیجه بهتری خواهد داشت، چرا که در طی عمل جراحی پوست بینی باز می‌شود و غضروف بینی به شکل کامل بررسی و اصلاح فرم خواهد شد.

تفاوت در مدت زمان ماندگاری

مدت زمان تزریقاتی که برای زیبایی انجام می‌شود حدود 6 ماه تعیین شده است، بنابراین لازم است که هر 6 ماه تزریق فیلر بینی تکرار شود. در نتیجه اگر دوست دارید ترمیم بینی به شکل دائمی داشته باشید بهترین راهکار، جراحی بینی است.

انجام مراقبت‌های بعد از عمل

بعد از اتمام تزریق فیلر بینی، بیمار به مراقبت خاصی نیازی ندارد چونکه تغییر خاصی در بخش درونی بینی ایجاد نشده است. این در حالی است که مراقبت‌های بعد از جراحی بینی باید به طور بسیار دقیق انجام شود تا بهترین نتیجه گرفته شود.

مدت زمان جراحی

مدت زمان تزریق فیلر بینی نهایتا حدود 45 دقیقه است. واضح است که جراحی بینی به دلیل حساسیت بالایی که دارد به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

عوارض و خطرات عمل

یکی دیگر از تفاوت ‌های فیلر بینی و جراحی بینی که وجود دارد در ارتباط با عوارض آن‌هاست. بدون شک فیلر بینی در مقایسه با جراحی بینی عوارض کمتری دارد. البته این بدین معنی نیست که فیلر بینی انتخاب مناسبی است. جراحی بینی به دلیل تغییراتی که در بافت بینی ایجاد می‌شود عوارضی هم به همراه دارد که دائمی نخواهد بود.

مدت زمان نقاهت

به دلیل‌ اینکه مدت زمان تزریق فیلر بینی در مقایسه با جراحی بینی کمتر است از این رو دوره نقاهت کوتاه‌تری خواهد داشت.

کلام آخر

اگر قصد دارید تزریق فیلر بینی انجام دهید و به دنبال دکتر حرفه‌ای هستید ما به شما دکتر محمدرضا شیروانی فوق تخصص جراحی پلاستیک را پیشنهاد می‌دهیم. شما می‌توانید جهت مشاهده نمونه جراحی و ارتباط با دکتر شیروانی به سایت ایشان مراجعه کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *