جراحی بینی برای بینی های گوشتی

جراحی بینی برای بینی های گوشتی

جراحی بینی برای بینی های گوشتی

جراحی بینی برای بینی های گوشتی یکی از انواع عمل زیبایی بینی محسوب می‌شود. بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و در مقابل دارای غضروف نرمی است، در نتیجه جراحی آن کار بسیار حساسی خواهد بود. لازم به ذکر است که روش‌های قدیمی که برای خوش فرم شدن بینی گوشتی انجام می‌شد نتیجه مطلوبی را به همراه نداشت. به دلیل اینکه در طی عمل جراح پلاستیک غضروف بینی و پوست آن نازک می‌شد و به مرور زمان فرم دماغ به حالت اولیه برمی‌گشت. اگر شما بینی گوشتی دارید و قصد دارید آن را به دست تیغ جراحی بسپارید پیشنهاد می‌شود قبل از عمل مطلب پیش رو را مطالعه کنید.

بینی گوشتی چه خصوصیاتی دارد؟

بینی عضو مهمی از صورت به شمار می‌آید که بر اساس میزان ضخامت پوست به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می‌شود. از کجا بفهمیم بینی گوشتی داریم؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که پزشکان جراحی پلاستیک یکسری ویژگی برای این نوع بینی بیان کرده‌اند که به تشخیص نوع بینی کمک خواهد کرد. از جمله خصوصیات بینی گوشتی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دارا بودن پوست ضخیم در بخش نوک بینی
 • وجود منافذ باز روی سطح بینی
 • داشتن پره‌های بینی پهن و عریض
 • بزرگ بودن ناحیه نوک بینی
آشنایی با انواع روش جراحی بینی گوشتی

در حال حاضر انواع مختلفی از عمل زیبایی بینی گوشتی وجود دارد که بر اساس تشخیص پزشک جراح برای رفع نواقص بینی بیمار انجام می‌شود. به طور کلی جراحی بینی گوشتی به دو شیوه باز و بسته انجام می‌‎شود.

جراحی بینی گوشتی به روش باز

پزشک جراح برای انجام عمل زیبایی به شیوه باز برش بینی را در قسمت کلوملا ایجاد خواهد کرد. بایستی خاطر نشان کرد که روش باز بهترین نوع جراحی بینی برای بینی های گوشتی محسوب می‌شود.

جراحی بینی گوشتی به روش بسته

در عمل زیبایی بینی گوشتی به روش بسته برش‌های ایجاد شده برای ایجاد تغییرات در فرم بینی در داخل سوراخ‌های بینی ایجاد می‌شوند. در واقع تفاوت اصلی بین جراحی بینی گوشتی به روش باز و بسته در ناحیه برش ایجاد شده در حین جراحی است. به دلیل اینکه جراحی بینی گوشتی از حساسیت بالایی برخوردار است، از این رو عمل جراحی باید توسط جراح پلاستیک حرفه‌ای انجام شود.

آیا جراحی بینی برای بینی های گوشتی قابل برگشت است؟

افراد زیادی هستند که از داشتن بینی گوشتی ناراضی‌اند و برای خوش فرم شدن آن تصمیم می‌گیرند آن را عمل کنند. البته باید گفت بیشتر افراد با شنیدن اینکه عمل جراحی بینی گوشتی برگشت‌پذیر است، از تصمیم خود منصرف می‌شوند. در ارتباط با برگشت‌پذیر بودن عمل زیبایی بینی گوشتی باید بدانید که امروزه با پیشرفت گسترده علم پزشکی و همچنین روش‌های نوین جراحی دیگر مشکل برگشت‌پذیری وجود نخواهد داشت. به علاوه پزشک متخصص با برداشتن غضروف از بخش تیغه میانی بینی و قرار دادن آن در ناحیه نوک بینی منجر به تقویت غضروف بینی خواهد شد. از دیگر اثرات مثبت تقویت غضروف بینی می‌توان به شکل‌دهی بینی و جلوگیری از افتادگی آن اشاره کرد.

اثر میزان ضخامت پوست روی جراحی بینی گوشتی

یکی از عوامل مهمی که روی نتیجه جراحی بینی گوشتی اثرگذار است نوع پوست بینی و میزان ضخامت آن است. در صورتی که پوست بینی بیمار نازک باشد احتمال نامتقارن شدن فرم بینی زیاد خواهد بود، به دلیل اینکه فقط یک لایه بسیار نازک در بخش زیرین بینی وجود دارد. البته حسن پوست بینی نازک در این است که ایجاد تغییر روی فرم بینی با جزئیات بیشتری انجام خواهد گرفت. در مقابل جراحی بینی برای بینی های گوشتی افرادی که دارای پوست ضخیم هستند به دلیل اینکه در بخش زیرین بینی لایه‌ای ضخیم وجود دارد، پس از عمل احتمال ایجاد ناهنجاری کمتر خواهد بود. اما ایجاد تغییرات لازم در طی عمل جراحی بینی گوشتی با پوست ضخیم دشوارتر خواهد بود.

نکات و اقدامات لازم پیش از جراحی بینی گوشتی

یکسری نکاتی وجود دارد که رعایت آن‌ها قبل از عمل جراحی بینی گوشتی الزامی است. این نکات عبارت است از:

 1. خوردن شام سبک در شب قبل از عمل زیبایی بینی
 2. اجتناب از خوردن آب و غذا تا حدود 8 ساعت پیش از جراحی
 3. خوردن مایعات شیرین روز عمل جراحی بینی گوشتی
 4. آرایش نداشتن خانم‌ها به خصوص در قسمت چشم
 5. قطع مصرف داروهایی با اثر رقیق کنندگی خون نظیر آسپرین حدود 2 هفته پیش از عمل جراحی
 6. عدم استعمال دخانیات یک هفته پیش از جراحی بینی گوشتی
 7. در جریان قرار دادن جراح در صورت مصرف داروی خاص
مدت زمان ریکاوری جراحی بینی برای بینی ‌های گوشتی

حداقل دوره ریکاوری مورد نیاز پس از عمل زیبایی بینی گوشتی حدود یک هفته تعیین شده است. در طول دوره ریکاوری میزان ورم بینی کمتر می‌شود. همچنین پس از گذشت این دوره گچ بینی نیز برداشته خواهد شد. انجام فعالیت‌های روزانه به صورت سبک نیز بعد از دوره ریکاوری بلامانع است. البته باید این نکته را به خاطر داشته باشید که بینی تازه عمل شده بسیار حساس است و نباید ضربه ببیند و تا مدتی به مراقبت نیاز دارد.

مراقبت‌های ضروری پس از جراحی بینی گوشتی

پس از عمل زیبایی بینی گوشتی نیز لازم است مراقبت‌هایی انجام شود. اگر یک هفته بعد از جراحی بینی برای بینی ‌های گوشتی آثاری از خونریزی به مقدار کم مشاهده کردید، کاملا طبیعی بوده و جای نگرانی نیست، اما در صورتی که دچار خونریزی به رنگ روشن شدید حتما با پزشک خود تماس بگیرید. از دیگر مراقبت‌های لازم پس از جراحی بینی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد. در صورت بروز هرگونه از موارد ذکر شده حتما به جراح بینی خود مراجعه کنید:

 • افزایش دمای بدن
 • داشتن حالت تهوع و استفراغ و همچنین اسهال شدید
 • افزایش میزان ضربان قلب
 • بالا رفتن تعداد تنفس به شکل غیر طبیعی
کلام آخر

اگر با توجه به خصوصیات ذکر شده در این مطلب جزو کسانی هستید که بینی گوشتی دارید و تصمیم دارید دارید بینی خود را خوش فرم و زیبا کنید ما به شما دکتر محمد رضا شیروانی فوق تخصص جراحی پلاستیک را معرفی می‌کنیم. با مراجعه به سایت ایشان می‌توانید نمونه جراحی‌های موفق دکتر را مشاهده کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *