روش های بالا بردن ابرو

روش های بالا بردن ابرو

از بارزترین ویژگی‌های صورت یک فرد چشم‌ها و ابروها هستند. ابروها به نگاه انسان عمق و معنا می‌بخشند. ساختار ابرویی که به مرور زمان دچار افتادگی می‌شود، می‌تواند ظاهری خسته، غمگین و عصبانی را به شما بدهد. روند پیری، تغییر وزن، قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید باعث برجسته شدن خطوط وسط ابرو و ریزش ابروها می‌شود. یکی از روش‌های از بین بردن چین و چروک در وسط ابرو، خطوط پیشانی و افتادگی ابرو، لیفت ابرو است که باعث می‌شود ظاهری جوان‌تر با ابروهایی زیباتر داشته باشید. در ادامه در مورد روش های بالا بردن ابرو صحبت خواهیم کرد.

بالا بردن ابرو یا لیفت ابرو چیست؟

اثرات پیری بر بدن اجتناب‌ناپذیر است. وقتی سن بالا می‌رود، پوست کم کم خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد و قسمت‌های مختلف بدن دچار افتادگی و چین و چروک می‌شوند. یکی از علائم پیری، تغییر در ناحیه ابرو و پیشانی است. افتادگی ابروها و پلک‌های بالایی می‌تواند با گذشت زمان روی چشم‌ها جمع شود و به سطحی برسد که دید را مشکل کند. افتادگی ابروها که بر روی حالت چهره تاثیر زیادی می‌گذارد نیز می‌تواند ظاهری خسته، عصبی یا پر تنش ایجاد کند.
لیفت ابرو را می‌توان بسته به نیاز با جراحی یا با روش‌هایی که نیازی به عمل جراحی ندارند، انجام داد. باید بدانید که هر دو روش مزایا و معایبی دارند. روش‌های جراحی بالا بردن ابرو عبارتند از: تعلیق ابرو، لیفت ابرو کلاسیک و لیفت ابرو به روش آندوسکوپی. از جمله روش‌‌های غیرجراحی می‌توان به بوتاکس و اولتراپی اشاره کرد.


بوتاکس یکی از روش‌ های بالا بردن ابرو

برای لیفت ابرو با بوتاکس ابتدا یک فرم ابرو مناسب با صورت فرد طراحی می‌شود. ابرو به حالتی که باید روی صورت باشد کشیده می‌شود و باعث سازگاری بیشتر با صورت می‌شود. هدف این است که فرد ظاهری آرام‌تر، قوی‌تر و سالم‌تر داشته باشد. بالا بردن ابرو با بوتاکس باید توسط جراحان و متخصصان پلاستیک انجام شود.
این عمل در دوزهای کم انجام می‌شود تا از حرکت طبیعی ابرو جلوگیری نشود و تخریب عضلات به حداقل برسد. از آنجایی که این یکی از روش های بالا بردن ابرو به صورت غیر جراحی است، عمل می‌تواند در مدت زمان بسیار کوتاهی بین 2 تا 10 دقیقه انجام شود. در حین عمل، سم بوتولینوم با سوزن‌هایی با نوک ریز به نقاط از پیش تعیین شده به گونه‌ای تزریق می‌شود که ابرو را بالا ببرد. تاثیر لیفت ابرو با بوتاکس چند روز بعد از عمل آشکارتر می‌شود.
مهم‌ترین مزیت عمل این است که بعد از عمل هیچ جای زخم روی صورت وجود ندارد. اگرچه در افراد مختلف متفاوت است، اما توصیه می‌شود برای حفظ وضعیت ابرو، فرآیند تزریق بوتاکس را به‌ طور متوسط 4-6 ماه و یا 2 بار در سال تکرار کنید.

چگونه با اولتراپی ابروها را بلند کنیم؟

اولتراپی (اولتراسوند متمرکز با شدت بالا) نام کلی سیستمی است که با انرژی اولتراسوند متمرکز شده با شدت بالا، پوست را سفت و بازسازی می‌کند. Ulthera، ultra skin، doublo از جمله دستگاه‌های درمانی هستند که در این روش مورد استفاده قرار می‌گیرند.
اکثر لیزرهایی که دارای فرکانس رادیویی هستند، بر روی عمق زیر پوست تاثیر نداشته و فقط روی پوست کار می‌کنند. زیرا اثرات آن بر روی پوست است و تنها می‌تواند به عمق 1-2 میلی‌متر برسد. به همین دلیل اثر چنین درمان‌هایی به پوست محدود می‌شود. با درمان اولتراپی می‌توان انرژی اولتراسوند را تا 4.5 میلی‌متر بدون ایجاد اسکار بر روی پوست رساند. مدت زمان عمل لیفت ابرو با اولتراپی به طور متوسط 10 دقیقه است.

بالا بردن ابرو با آندوسکوپی و روش انجام آن
روش های بالا بردن ابرو می‌تواند متفاوت باشد، اما یکی از پرطرفدارترین و پرکاربردترین این روش‌ها، استفاده از دوربین نازک و کوچکی به نام آندوسکوپ است. این روش بدون اینکه اثری از خود بر جای بگذارد انجام می‌شود. می‌توان آن را به راحتی در شرایط اتاق عمل در بیمارستان تحت بیهوشی عمومی یا موضعی همراه با آرامبخش انجام داد. در این روش سوراخ‌های کوچکی از چند ناحیه در قسمت داخلی پوست سر ایجاد می‌شود ولی جای زخم باقی نمانده و این عمل بدون خونریزی انجام می‌شود.
لوله ظریف آندوسکوپ از طریق برش‌های بسیار کوچک درست زیر مو وارد پوست می‌شود. پس از ایجاد شل شدن جزئی بافت، با روش‌ها و ابزار جراحی مخصوص به بافت زیر ابرو فرود آمده و با کشیدن به سمت بالا به مقدار دلخواه معلق می‌شود. تورم در ناحیه پیشانی به مدت 4 تا 5 روز پس از جراحی طبیعی است.
این وضعیت در روزهای بعد به حالت عادی باز خواهد گشت. از آن‌جایی که برش‌های بسیار کوچکی در ورودی زیر پوست ایجاد می‌شود، پس از عمل هیچ جای زخم قابل مشاهده‌ای وجود ندارد. بیمار می‌تواند در همان روز مرخص شده و به زندگی عادی خود باز گردد. در سه هفته اول از ماساژ و مالیدنی که باعث فشار به ناحیه پیشانی می‌شود خودداری شود. از حرکات سخت ابرو باید خودداری کرد.

لیفت ابرو با فرکانس رادیویی فرکشنال (سوزن فیبروز طلایی)

یکی از روش های بالا بردن ابرو، استفاده از سوزن طلایی با فرکانس رادیویی فرکشنال است. لیفت ابرو بدون جراحی با استفاده از سر سوزن فناوری فرکانس رادیویی انجام می‌شود. باعث افزایش کلاژن و الاستین در ناحیه ابرو می‌شود. میکروسوزن‌ها با عمق کافی وارد نواحی مورد نیاز در ناحیه ابرو می‌شوند. در این عمل که زیر پوست انجام می‌شود هیچ آسیبی به پوست وارد نمی‌شود. فواصل جلسات انجام لیفت ابرو با این روش ممکن است متفاوت باشد.گاهی به یک جلسه و گاهی به جلسات بیشتری نیاز داریم.

جراحی لیفت ابرو کلاسیک چیست؟

جراحی لیفت شقیقه و یا لیفت ابرو کلاسیک، از دیگر روش‌های بالا بردن ابرو است. این عمل با برداشتن پوست سر از شقیقه فرد و کشش این ناحیه انجام می‌شود. بزرگ‌ترین عیب این عمل این است که خطوط بخیه بلند ایجاد شده در پوست سر به مرور زمان گسترش می‌یابد. با در نظر گرفتن این احتمال که پوست سر به مرور زمان خاصیت ارتجاعی خود را از دست بدهد، ماندگاری عمل لیفت ابرو کلاسیک ممکن است تا حد دلخواه دوام نیاورد.
لیفت ابرو با نخ یکی از روش ‌های بالا بردن ابرو
لیفت ابرو با بند یک تکنیک کشش پوست است. این تکنیک به عنوان جایگزینی برای جراحی‌های کشش پوست استفاده می‌شود. به همین دلیل به آن درمان لیفت صورت یا پوست غیر جراحی نیز می‌گویند. این نخ‌ها با ایجاد اثر لیفتینگ در قسمت‌هایی که قرار می‌گیرند، از افتادگی و شل شدن بافت پوست جلوگیری می‌کنند و باعث کشیدگی ابرو در حد متوسط و به ‌طور طبیعی می‌شوند. علاوه بر این، از آنجایی که ساختار بیولوژیکی آن‌ها با بدن انسان سازگار است، این قابلیت را دارند که سال‌ها بدون ایجاد عارضه زیر پوست بمانند.
سخن آخر در مورد روش های بالا بردن ابرو
پس از انجام هر یک از روش های بالا بردن ابرو، نوار و پانسمان در اطراف ابروها و روی پیشانی شما قرار می‌گیرد. در دوره بعد از عمل ممکن است تورم روی پیشانی شما ایجاد شود و این تورم‌ها کاملا طبیعی هستند اما با این حال، کبودی خیلی رایج نیست. در صورت کبودی، توصیه می‌شود با پزشک خود تماس بگیرید. ممکن است بعد از جراحی برای مدتی موقت در حرکت دادن ابروها و پیشانی مشکل داشته باشید و پیشانی خود را حس نکنید.
همه اینها در روند بهبودی طبیعی جراحی انتظار می‌رود. برای انجام لیفت ابرو باید به افراد متخصص در این زمینه مراجعه کنید. دکتر محمدرضا شیروانی، فوق تخصص جراحی زیبایی پلاستیک و ترمیمی، از پزشکان متخصص در این زمینه است که خدمت‌رسانی به بیماران را در بالاترین سطح خود انجام می‌دهد. جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت ایشان مراجعه نمایید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *