هایفوتراپی صورت، روشی معجزه آسا برای جوانسازی پوست

هایفوتراپی صورت، روشی معجزه آسا برای جوانسازی پوست

یکی از روش‌های رایج برای زیبایی صورت، هایفوتراپی صورت است. هایفو یا امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا جایگزینی برای جراحی لیفت صورت است.

از این روش که غیرتهاجمی است برای تحریک تولید پروتئین‌های زیرپوست(کلاژن) استفاده می‌شود. اگرچه باورعموم بر این است که امواج فراصوت برای این کار مضر است ولی جراحان از امواج فراصوت متفاوتی برای این منظور استفاده می‌کنند. این امواج به دلیل انرژی مکانیکی که دارند داخل لایه پوست نفوذ کرده و در نتیجه تو رفتگی و افتادگی‎های پوست را از بین می‌برند.

بر اساس تحقیقات انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی آمریکا، اعمال جراحی زیبایی در سال 2017 به میزان 4.2 درصد افزایش داشته است که هایفوتراپی صورت یکی از آنهاست.

دلیل محبوبیت، مدت زمان ریکاوری کوتاه‌تر آن است. البته ناگفته نماند که این روش زیباسازی بیشتر برای افرادی پیشنهاد می‌شود که نشانه‌های افتادگی خفیف تا متوسط پوست در صورت آنها دیده می‌شود. در ادامه بیشتر با روش های هایفوتراپی صورت، مزایا و معایب آن آشنا می‌شویم.

 

روش هایفوتراپی صورت

جراحان پلاستیک معمولا هایفوتراپی صورت را با تمیز کردن ناحیه مدنظر و ژل زدن کار خود را شروع می‌کنند. سپس از یک دستگاه دستی استفاده می‌کنند که امواج اولتراسوند را در فواصل کوتاه منتشر می‌کند.

هر جلسه هایفو صورت معمولاً 30 تا 90 دقیقه طول می‌کشد. بر خلاف سایر روش‌های زیبایی از جمله لیزر موهای زائد، انجام هایفو صورت نیازی به آمادگی قبلی ندارد. هنگامی که یک جلسه تمام می‌شود، زمان ریکاوری زیادی نمی‌خواهد و افراد بعد از هایفو صورت می‌توانند به فعالیت‌های روزانه خود ادامه ‌دهند.

همانطور که توضیح داده شد، هنگامیکه امواج اولتراسونیک به لایه داخلی پوست منتقل می‌شوند، دمای سلول‌ها بالا می‌رود. در نتیجه، کلاژن یا همان بافت‌های زیر پوست تحریک شده و سلول‌های بیشتری ساخته می‌شوند.

جنس کلاژن‌ها از پروتئین است که برای ساخت پوست به کار می‌روند. پس اگر تعداد کلاژن‌ها بالا باشد، بافت زیرپوستی هم سفت‌تر می‌شود. در نهایت پوست صاف شده و حالت افتادگی خود را از دست می‌دهد.

 

مزایا و معایب هایفوتراپی صورت

هایفوتراپی-صورت

هر ساله تعداد افراد زیادی برای جوانسازی پوست به این روش زیباسازی صورت روی می‌آورند. علاوه بر مدت زمان کم ریکاوری که این جراحی دارد، از مزایای دیگری هم برخوردار است.

هایفو صورت با جمع کردن پوست، چروک‌های صورت را از بین می‌برد. همچنین، از هایفو صورت برای بهبود خط فک استفاده می‌شود که لبخند و صورت جوان‌تری را به شما هدیه می‌دهد. با استفاده از این روش می‌توان پلک‌ها و ابروها را هم لیفت کرد. جالب است بدانید که این روش ریسک کمی دارد.

در کنار مزایایی که گفته شد، هایفوتراپی صورت معایبی هم دارد. یکی از عیوبی که این روش دارد، ایجاد سوزش و گرما است که فقط در زمان تابش اشعه ایجاد می‌شود.

در نتیجه ممکن است تا مدت زمان کمی پس از جلسه هایفو، پوست ملتهب باشد. با این حال، این التهاب پوست موقتی بوده و پس از چند ساعت محو می‌شود. در برخی موارد، تورم یا کبودی پوست نیز مشاهده شده است که بسته به بدن افراد متفاوت است.

 

آیا هایفو تراپی صورت عوارض جانبی دارد؟

هایفوتراپی-صورت

ممکن است یک روز پس از جلسه هایفو، در فک یا گونه درد احساس شود. از آنجایی‌که اشعه‌های فراصوت روی یک نقطه از بافت زیر پوست متمرکز می‌شوند، به بافت‌های کلاژنی وارد می‌شود.

در نتیجه، ممکن است کبودی یا تورم پس از انجام هایفو ایجاد شود. همچنین، این امکان وجود دارد که مدتی پس از انجام هایفو، بی حسی در ناحیه های صورت داشته باشید. این بی حسی گذرا بوده و پس از چند روز از بین می‌رود. اما در کل می‌توان گفت که عوارض جانبی هایفو صورت نسبت به بقیه روش‌ها، کمتر است.

 

سخن پایانی

هایفوتراپی صورت یکی از روش‌های غیر مهاجم زیباسازی صورت است که از امواج اولتراسونیک برای زیباسازی پوست استفاده می‌شود. در این روش اشعه فراصوت به لایه‌های زیر پوست تابیده می‌شود و باعث تحریک پروتئین‌های زیرپوستی (کلاژن) شده و پوست را جمع می‌کند.

این روش عوارض جانبی کمتری داشته و پس از چند روز از بین می‌رود. مدت زمان جلسات آن حداکثر بین 30 تا 60 دقیقه است و به آمادگی قبلی نیازی ندارد. تنها عیبی که این روش زیباسازی صورت دارد، التهاب موقتی پوست است.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *