بوتاکس برای درمان میگرن به چه صورت می باشد؟

بوتاکس برای درمان میگرن به چه صورت می باشد؟

بوتاکس برای درمان میگرن، یکی از روش های جدید برای درمان برخی میگرن هاست. همه ما درباره بوتاکس زیاد شنیده ایم. اگر به احتمال زیاد شخصی را دیدید که پیشانی اش در هنگام خنده و گریه ی زیاد، آثاری از چین های پیشانی در او مشاهده نمی شود، به احتمال زیاد بوتاکس کرده است. بوتاکس علاوه بر جنبه های زیبایی،برای برخی درمان ها از جمله درمان میگرن حاد نیز توصیه می شود. در سال 2010، پزشکان استفاده از بوتاکس را برای درمان میگرن حاد توصیه کردند، و بسیاری از بیماران میزان موفقیت خود را از این نوع درمان گزارش دادند.

 

هر آنچه که شما باید درباره میگرن و بوتاکس بدانید

میگرن یک نوع سردرد بسیار شدید است که بیشتر در خانم ها رخ می دهد. و درد آن بسیار کلافه کننده است. که یکی از راه های درمان آن، بوتاکس برای درمان میگرن، است.

 

حالا در این قسمت از وب سایت دکتر محمد رضا شیروانی، متخصص زیبایی و بوتاکس ولیزر، می خواهیم بوتاکس برای درمان میگرن را مورد بررسی وارزیابی قرار دهیم. اگر درد میگرن امانتان را بریده است و نمی دانید که چطور باید از این سردرد حاد و مزمن خلاص شوید، این مقاله را حتما دنبال کنید.

 

چه نوع سردردی به تزریق بوتاکس واکنش مثبت می دهد؟

سازمان FDA، بوتاکس را فقط برای درمان میگرن حاد و مزمن توصیه کرده است. این بدان معنی است که اگر سردرد شما حداقل 15 روز در ماه طول می کشد، آن گاه تزریق بوتاکس می تواند موثر باشد. دکتر اندرو بلومنفلد، مدیر مرکز سردرد مرکز کالیفرنیای جنوبی می گوید: “هرچه سردردها بیشتر باشد، بیمار با بوتاکس بهتر نتیجه می گیرد.” به عبارتی اگر سردرد میگرنی شما، کمتر از 15 روز درماه است، درمان با بوتاکس را توصیه نمی کنیم. البته باز هم به تشخیص پزشک معالج شما بستگی دارد.

 

بوتاکس چیست؟

بوتاکس نوعی از سم بوتولینوم را تشکیل می دهد.  یک نوروتوکسین تولید شده توسط باکتری های ایجاد کننده بوتولیسم است. هنگامی که سم بوتولینوم بوتاکس در دوزهای بسیار کم و ریز، در مناطق خاصی از صورت استفاده می شود، به طور موقت، انقباض های عضلانی را تقریباً تا مدت زمان 3 ماه کاهش می دهد.

 

چگونه بوتاکس تزریق می شود؟

بوتاکس در اطراف بافت های درد، که در سردرد نقشی اساسی دارند، تزریق می شود. بوتاکس وارد قسمت انتهایی عصب، در اطراف محل تزریق و توده هایی که مواد شیمیایی موجود در انتقال درد را آزاد می کنند، تزریق می گردد. این کار مانع از فعال شدن شبکه های درد، در مغز می شود.

 

بوتاکس برای درمان میگرن از بروز سردردهای میگرنی جلوگیری می کند، اما به زمان نیاز است. دکتر اندرو بلومنفلد می گوید: “من برای به حداکثر رساندن تأثیرات ممکن، به درمان های دوم و سوم نیز می پردازم.” یعنی این که با یک جلسه، به طور کامل درمان نمی شوید و باید حتما چند جلسه طبق نظر پزشک، ادامه دهید.

 

با افزایش تعداد چرخه های درمانی، می توانید بیشترین سود را از این نوع درمان ببرید. یک دوره ی درمانی به مدت 10 الی 12 هفته به طول انجامید و بیماران گزارش دادند که دو دوره ی بوتاکس برای درمان میگرن باعث کاهش تعداد روزهای سردرد شد. تقریبا 50 درصد از دردهای میگرنی کاسته شد.

 

چه کسانی می توانند از درمان با بوتاکس استفاده کنند؟

FDA استفاده از بوتاکس را برای درمان میگرن مزمن در بزرگسالانی که سن آن ها بیشتر از 18 سال است، تأیید می کند. بوتاکس در صورتی که برای کودکان یا نوجوانان استفاده شود، یک درمان “آف- لیبل” محسوب می شود. این بدان معنی است که پزشک می تواند این نوع درمان را تجویز کند، ولی شرکت های بیمه یا بیمه های درمانی ممکن است مبلغی را برای آن پرداخت نکنند.

 

چه پزشکی به منظور بوتاکس برای درمان میگرن مناسب است؟

اگر می خواهید بوتاکس را برای درمان میگرن انتخاب کنید، باید به دنبال یک متخصص مغذ و اعصاب باشید. البته دکتر مغذ و اعصاب آن را تجویز می کند و می توانید برای درمان به پزشک زیبایی مراجعه کنید. دکتر محمد رضا شیروانی فوق تخصص زیبایی و بوتاکس و لیزر و جراحی بینی در خدمت شماست.

 

آیا بیمه های درمانی هزینه ی بوتاکس برای درمان میگرن را تقبل می کنند یا خیر؟

اگر تحت پوشش بیمه ی تامین اجتماعی، سلامت یا خدمات درمانی هستید، به احتمال زیاد، این هزینه را بیمه تقبل نخواهد کرد و باید به صورت آزاد پرداخت کنید.

 

اگر دارای بیمه تکمیلی هستید، همه چیز به پزشک معتمد بیمه ی تکمیلی بستگی دارد. اگر پزشک معتمد تشخیص بدهد که بوتاکس برای درمان میگرن تنها راهکار درمان قطعی میگرن است، می تواند تایید کند. ولی ب احتمال 80 درصد، پزشک معتمد تایید نمی کند. زیرا اغلب بوتاکس برای خدمات زیبایی پوست مورد استفاده قرار می گیرد.

 

روند بوتاکس برای درمان میگرن به چه صورت است؟

هنگامی که اولین درمان بوتاکس خود را انجام دادید، انتظار دارید که قرار ملاقات خود با پزشک حدود 20 دقیقه طول بکشد. پزشک از یک سوزن بسیار کوچک استفاده می کند که احساس سوزش می کنید. وی مقادیر کمی از بوتاکس را به عضلات کم عمق پوست تزریق می کند. هر درمان به طور معمول شامل 31 تزریق در هفت ناحیه ی مهم سر و گردن است. رایج ترین عارضه ی جانبی تزریق بوتاکس، گردن درد است و توصیه می کنیم برای کاهش ناراحتی از یک کیسه ی پر از یخ برای تسکین درد استفاده کنید.

 

روند درمانی چه زمانی کامل می شود؟

اگر می خواهید بهترین نتیجه ی ممکن را دریافت کنید، باید حداقل 6 ماه روند بوتاکس برای درمان میگرن را تحت نظر پزشک مغذ و اعصاب ادامه دهید. البته تزریق بوتاکس را می توانید زیر نظر متخصص زیبایی انجام دهید. در ضمن، می توانید داروهای منظم خود را که در حال استفاده از ان ها بودید را بدون خطر تعامل دارویی ادامه دهید.

 

دکتر محمد رضا شیروانی فوق تخصص زیبایی در اصفهان

اگر دارای سوابق بیماری خاصی هستید یا از قبل جراحی خاصی انجام دادید، حتما پزشک متخصص خود را از این مسئله مطلع سازید.

 

مطب دکتر محمدرضا شیروانی، فوق تخصص زیبایی در شهر اصفهان، در خدمت شماست. کلیه ی خدمات بوتاکس پوست و مو، تزریق کلاژن، جراحی زیبایی سینه و عمل جراحی زیبایی بینی توسط ایشان انجام می شود. کادر مطب دکتر محمد رضا شیروانی از سراسر ایران پذیرای شما عزیزان خواهد بود.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *