لیزر زیبایی
لیزر زیبایی

آشنایی

آشنایی با لیزر زیبایی

لیزر دستگاهی است که می تواند طول موج خاصی از امواج نورانی را در یک نقطه متمرکز کند. این کار باعث افزایش انرژی و قدرت نفوذ‌پذیری امواج نورانی می شود و انرژی گرمایی که حاصل می شود در منطقه مورد نظر باعث زیباسازی یا اثر درمانی لیزر می شود.

پرکاربردترین انواع لیزر زیبایی

  • لیزر الکساندرایت یا الکس

نام لیزر الکس برای بسیاری از مردم ممکن است آشنا باشد که بیشترین استفاده از این لیزر زیبایی در رفع موهای زائد است.

  • لیزر دی اکسید کربن (CO2)

لیزر دی اکسید کربن یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین انواع لیزر است. پزشک متخصص به وسیله این لیزر زیبایی، قادر است به صورت عمیق از پوست لایه برداری انجام دهد که این کار باعث جوانسازی، از بین رفتن جای زخم(اسکار) و آکنه، باز شدن منافذ پوست و از بین رفتن ترک‌های پوستی می شود.

از دیگر استفاده‌های این لیزر می توان به درمان انواع گوناگون زگیل‌ها‌ی پوستی و به ویژه زگیل‌های تناسلی اشاره کرد.

  • لیزر CO2 فرکشنال

لیزر-زیبایی

لیزرCO2 فرکشنال نسخه‌ی جدید لیزر دی اکسید کربن می‌باشد .از ویژگی های مهم این لیزر باید به توان بالا و انرژی زیاد آن اشاره کرد. خصوصیتی که این لیزر را برای برداشتن انواع ضایعات پوستی مانند زگیل و خال توانمند کرده است.

  • لیزر اربیوم (Er-YAG)

هر چند که این لیزر بر خلاف لیزر دی اکسید کربن، تنها لایه بردار سطحی پوست و کاهش دهنده سطحی چین و چروک های پوست است ولی کاربردهای بسیار زیادی دارد که در این بین می‌توان به این موارد اشاره کرد: از بین بردن چربی پلک، درمان رینوفیما (غدد چربی روی بینی)، درمان ضایعات عروقی، درمان رنگدانه‌های پوستی، درمان جای جوش و برداشتن ضایعات کوچک پوست.

 

ویژگی های لیزر زیبایی در مطب دکتر شیروانی

  • بی‌خطر بودن:

برای مثال لیزر موهای زائد بر خلاف تصور بسیاری از مردم، کاملاً بی‌خطر بوده و هیچ آسیبی را به پوست وارد نمی کند. این درحالی است که در روش های دیگری نظیر اپیلاسیون عوارضی مانند تحریک پوست و کشیده شدن پوست دیده می شود.

فقط در حالتی باید نگران عوارض جانبی و خطرات ناشی از لیزر بود که در انتخاب کلینیک و پزشک خود دقت لازم را انجام نداده باشید. اگر تمامی فرآیند درمانی، با صبر و حوصله و با درنظر گرفتن نوع پوست و مو همراه باشد، هیچ خطری شما را تهدید نخواهد کرد.

  • حتی بدون درد:لیزر-زیبایی

درد کم آن و در بعضی افراد نداشتن درد هنگام انجام جوانسازی پوست صورت با لیزر باعث شده است که لیزر زیبایی روش مناسبی برای زیبایی و جوانسازی پوست به حساب آید.

  • ماندگاری بسیار بالا:

 یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین مزیت‌های لیزر زیبایی که باعث محبوبیت دو چندان آن بین مردم شده است ماندگاری بالا و حتی در مواردی مثل رفع موهای زائد دائمی بودن نتیجه کار می باشد.

  • به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی:

در صورتی که موضوع زیبایی و شادابی پوست، ذهن شما را به صورت روزانه مشغول کرده پس احتمالا هزینه زیادی را نیز برای آن خرج می‌کنید. در حالی که از جمله فواید انجام لیزر زیبایی برای پوست به صرفه‌ بودن آن برای جیب شما می باشد؛ چون همانطور که گفتیم روشی ماندگار بوده و نیازی به تکرار مداوم آن تا پایان عمر نیست.

ویژگی های لیزر زیبایی در مطب دکتر شیروانی
ویژگی های لیزر زیبایی در مطب دکتر شیروانی
بی‌خطر بودن
برای مثال لیزر موهای زائد بر خلاف تصور بسیاری از مردم، کاملاً بی‌خطر بوده و هیچ آسیبی را به پوست وارد نمی کند.
ماندگاری بسیار بالا
یکی از مهم‌ترین مزیت‌های لیزر زیبایی ماندگاری بالا و حتی در مواردی مثل رفع موهای زائد دائمی بودن نتیجه کار می باشد.
بدون درد
درد کم آن و در بعضی افراد نداشتن درد هنگام انجام جوانسازی پوست صورت با لیزر باعث شده است که لیزر زیبایی روش مناسبی برای زیبایی و جوانسازی پوست به حساب آید.
ویژگی ها
ویژگی های لیزر زیبایی در مطب دکتر شیروانی
مراحل
مراحل لیزر زیبایی
1- یافتن بهترین و معتبرترین کلینیک

 کلینیک دارای مجوز وزارت بهداشت و ترجیحاً زیر نظر پزشک متخصص پوست و مو اداره شود. توصیه می شود جهت سهولت در دسترسی، ترجیحا به محل زندگی یا کار شما نزدیک باشد.

2- مشاوره با پزشک

در این جلسه اگر بیماری زمینه ای به ویژه بیماری پوستی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما با پزشک در میان بگذارید تا به صورت اصولی و با خیالی آسوده وارد مراحل بعد شوید.

3- اقدامات اولیه و آماده سازی بدن قبل از کار با لیزر زیبایی

 رعایت اصول خاص و همچنین انجام اقداماتی در مورد ناحیه مورد نظر مانند شیو کردن و ... که البته با تجویز پزشک صورت می گیرد.

4- شروع و پیگیری جلسات برنامه ریزی شده

در طی یکی دو جلسه اول، بسته به موضوع زیبایی، شما متوجه تغییرات هر چند جزئی خواهید بود که این موضوع شما را مصمم و مشتاق به ادامه و پیگیری پروسه خواهد کرد. طبیعتا این پیگیری و مداومت است که نتیجه دلخواه را برای ما به همراه دارد.

5-دوره نقاهت

پزشک شما نکاتی را برای اثربخشی و ماندگاری بیشتر برای شما بازگو خواهد کرد که با رعایت آن به نتایج پایدارتری خواهید رسید.

هر سوالی دیگه ای داری از دکتر شیروانی بپرس!!
چنانچه جواب سوالات خود را از روبرو پیدا نکردید با ما تماس بگیرید
سوالات متداول
سوالات متداول در خصوص لیزر زیبایی

در صورتی که به توصیه‌های قبل و بعد از لیزر به طور کامل عمل شود و پزشک و اپراتور از تمامی شرایط فرد اطلاع کامل داشته باشند عارضه خاصی رخ نمی‌دهد. لازم به ذکر است که بروز عوارضی از جمله احساس درد یا سوزش خفیف، قرمزی و تورم و در برخی موارد نادر بروز دمل و تاول (بسته به نوع پوست) طبیعی بوده و به‌صورت خودبه‌خود رفع می‌شوند و هیچ جای نگرانی برای فرد وجود ندارد.

لیزر توسط ملانین ­های موجود در ریشه مو جذب شده و روی آن ناحیه اثر می ­کند و نهایتا منجر به نابود شدن ریشه­ مو می­ گردد. بنابراین هرچه موی فرد تیره ­تر و ضخیم­تر باشد لیزر اثر بهتری بر روی آن خواهد داشت.

از نظر علمی و تئوریک لیزر 70 درصد در رفع موهای زائد موثر است. باعث کرکی و نازک شدن موها و کاهش شدید رشد آن می­ گردد. ولی اینکه کل موهای زائد بطور کامل حذف شوند، امکان­پذیر نیست.