تزریق چربی
تزریق چربی

آشنایی

آشنایی با تزریق چربی

اصطلاحات مختلفی برای توصیف انتقال چربی از یک قسمت از بدن به قسمت دیگر استفاده می‌شود. برخی از نمونه‌ها شامل پیوند چربی، انتقال چربی و تزریق چربی است. تمام این اصطلاحات تکنیک‌های استفاده از چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی برای بهبود ظاهر قسمتی از بدن را توصیف می‌کند.

هدف از تزریق چربی، پر کردن نواحی از بدن بوده که دچار کمبود حجم هستند.

مناطقی که معمولاً پیوند یا تزریق چربی در آنها انجام می‌شوند شامل دست‌ها، صورت (از جمله لب‌ها)، فرورفتگی‌های پوست (به دنبال لیپوساکشن و جای زخم)، سینه و باسن (برای بزرگ‌کردن) است.

تزریق چربی صورت:

اگر چین و چروک در صورت خود مانند خطوط خنده دارید می‌توانید چربی را از شکم، ران یا سایر نواحی برداشته و به صورت خود تزریق کنید.

اسکارهای آکنه و نواحی فرورفته صورت، لب‌ها و گونه‌ها را نیز می‌توان به کمک تریق چربی پر کرد. جراح پلاستیک شما حتی می‌تواند از چربی پیوند شده برای به حداقل رساندن خطوط بین بینی و دهان، اصلاح فرورفتگی‌ها یا فرورفتگی‌های پوست و به حداقل رساندن چین و چروک‌های پیشانی نیز استفاده کند.

هدف از تزریق چربی در صورت جوانسازی صورت با افزایش حجم، تغییر خطوط و کاهش ظاهر چین و چروک است. همچنین نشان داده شده است که کیفیت پوست و بافت پوست را بهبود می‌بخشد. جوانسازی صورت با تزریق چربی معمولا در نواحی مانند گونه‌ها، لب‌ها، پلک‌ها، شقیقه‌ها و برای چین و چروک‌های اطراف دهان استفاده می‌شود.

چه کسانی کاندیدای مناسب برای جوانسازی صورت با تزریق چربی هستند؟

جوانسازی صورت با تزریق چربی یک گزینه عالی برای افرادی است که می‌خواهند حجم نواحی خاصی را در صورت افزایش دهند یا حجم از دست رفته صورت که با افزایش سن ایجاد شده است را بازگردانند.

چربی تزریق شده در این نواحی باعث افزایش حجم و بهبود پوست صورت می‌شود تا ظاهری جوان تر داشته باشید. تزریق چربی همچنین برای پر کردن حجم از دست رفته صورت و از بین بردن چین و چروک مفید است. چربی‌های منتقل شده به خطوط لبخند، گوشه‌های دهان، چشم‌ها و گونه‌ها می‌تواند اثرات پیری را بهبود بخشد.

 تزریق چربی برای جوانسازی صورت چگونه انجام می‌شود؟

تزریق چربی

جوانسازی صورت با جراحی تزریق چربی به صورت سرپایی انجام می‌شود و شما در همان روز عمل به خانه خواهید رفت. جراحی تحت بیهوشی موضعی یا عمومی‌انجام می‌شود.

چربی از بدن شما گرفته می‌شود و به ناحیه دیگری از بدن، به ویژه صورت برای جوانسازی منتقل می‌شود. چربی از هر قسمتی از بدن شما که در آن چربی اضافی دارید می‌تواند گرفته شود.

رایج ترین نواحی برای گرفتن چربی، شکم و ران‌ها هستند. چربی به عنوان یک پرکننده طبیعی استفاده می‌شود که از بدن شما گرفته می‌شود و دوباره به بدن شما منتقل می‌شود.

روند بهبودی و جذب در 6 تا 8 هفته اول پس از جراحی رخ می‌دهد. برای برداشت چربی، برش کوچکی در نزدیکی ناحیه ای که چربی اضافی دارد ایجاد می‌شود و لیپوساکشن انجام می‌شود و برای تزریق چربی، یک برش کوچک در ناحیه نزدیک صورت ایجاد می‌شود که نیاز به حجم یا جوانسازی دارد و چربی به آن ناحیه منتقل می‌شود.

بزرگ کردن سینه:

اگر تمایل به افزایش اندک در اندازه سینه دارید، کاندیدای مناسبی برای تزریق چربی به سینه هستید، اما سینه‌های شما باید از قبل شکل و رنگ پوست خوبی داشته باشد. اگر می‌خواهید اندازه سینه‌تان افزایش یابد، بزرگ کردن سینه با تزریق برای شما مناسب می‌باشد.

 پروتز سینه به اضافه تزریق چربی:

اگر شکل سینه شما در طول عمل کاشت سینه نیاز به بهینه سازی دارد، تزریق چربی می‌تواند مفید باشد. اگر بعد از عمل بزرگ کردن سینه با پروتز، ناهنجاری‌هایی دارید، می‌توان بی‌نظمی‌ها را با چربی پر کرد.

 بازسازی سینه با تزریق چربی:

اگر پس از لامپکتومی‌برای سرطان سینه دچار نقایص سینه شده اید، تزریق روشی موثر برای پر کردن این عیوب است. تزریق گزینه ای برای بازسازی کامل سینه پس از ماستکتومی‌است. با این حال، برای دستیابی به حجم کافی سینه، این معمولا یک فرآیند چند مرحله ای است که حداقل به دو تا چهار روش متوالی تزریق چربی نیاز دارد.

 بزرگ شدن باسن با تزریق چربی:

بسیاری از افرادی که خواهان باسن پرتر و گردتری هستند، لیفت باسن را انتخاب می‌کنند که از تزریق برای ارائه باسن منحنی تر بدون استفاده از پروتز استفاده می‌کند.

 جوانسازی دست با تزریق چربی:

تزریق چربی

تزریق چربی در دستان شما برای افزایش حجم، پر کردن نواحی چروکیده، پوشاندن عروق زیرین و تاندون‌ها و بهبود کیفیت پوست در طول زمان موثر است.

 سوالاتی که باید از جراح پلاستیک زیبایی پیش از تزریق چربی بپرسید:

همه افراد پیش از شروع هر نوع جراحی باید در جراحی خود نقشی فعال داشته باشند از این رو باید لیستی از سوالاتی که باید از پزشک خود بپرسند را به صورت آماده داشته باشند این لیست می‌تواند شامل سوالات زیر باشد:

  • آیا من کاندید خوبی برای تزریق هستم؟
  • آیا نتایجی که به دنبال آن هستم منطقی و واقع بینانه هستند؟
  •  آیا عکس‌های قبل و بعد از تزریق دارید که بتوانم مقایسه ای انجام دهم؟
  • چند عمل تزریق و در چه نواحی از بدن انجام داده اید؟
  • چه نوع بیهوشی را برای من توصیه می‌کنید؟
  • هزینه‌های جراحی مرتبط با روش من چقدر خواهد بود؟
ویژگی ها

ویژگی های جراحی تزریق چربی در مطب دکتر شیروانی

قابل انجام در زمان کوتاه
جراحی تزریق چربی عملی است که تنها در 1.5 ساعت قابل انجام است
ماندگاری بالا
تزریق چربی 5 تا 6 ماه می تواند ماندگاری داشته باشد
بدون درد
تزریق چربی جراحی است که با بی حسی و بدون درد انجام می شود
ویژگی های جراحی تزریق چربی در مطب دکتر شیروانی

ویژگی های جراحی تزریق چربی در مطب دکتر شیروانی

مراحل

مراحل تزریق چربی

1- رزرو نوبت

 بیماران محترم باید ابتدا اقدام به رزرو نوبت کنند

2- مراجعه به مطب

 بیماران محترم قبل از جراحی باید معاینات تخصصی را بگذارانند.

در این معاینات ناحیه مورد درمان توسط تزریق چربی مشخص می شود همچنین ناحیه ای که چربی از آن گرفته می شود نیز مشخص می شود این ناحیه بیشتر شکم یا ران پا می باشد.

3- مراقبت های قبل از عمل

به فردی که می خواهد این تزریق را انجام دهد لیستی از اقدامات قبل از عمل داده می شود تا از یک هفته قبل خود را برای تزریق آماده کند.

4- انجام عمل

عمل تزریق چربی معمولا به صورت سرپایی و به صورت بیهوشی موضعی یا طبیعی انجام می شود و فرد بلافاصله بعد از عمل به منزل می رود.

روند بهبودی هم معمولا بین 6 تا 8 هفته طمان می برد.

هر سوالی دیگه ای داری از دکتر شیروانی بپرس!!
چنانچه جواب سوالات خود را از روبرو پیدا نکردید با ما تماس بگیرید
سوالات متداول
سوالات متداول تزریق چربی

تزریق چربی عموما برای صورت، پیشانی، لب، گونه، سینه و باسن قابل انجام است.

تزریق چربی هم مانند سایر عمل ها چون نیاز به برداشت چربی از ناحیه ای برای ناحیه دیگر دارد با خونریزی همراه است.

جراحی تزریق چربی یک نوع مراقبت عمومی دارد که برای همه یکسان است و یک نوع مراقبت هم اختصاصی برای هر فرد دارد که جراح پلاستیک شما را در جریان هر دو قرار می دهد.