جراحی بینی (رینوپلاستی)
جراحی بینی (رینوپلاستی)

آشنایی

آشنایی با جراحی بینی

چهره زیبا متاثر از شکل بینی است از این رو بسیاری از افراد جهت افزایش زیبایی خود اقدام به جراحی بینی (رینوپلاستی) می کنند.جراحی بینی یا رینوپلاستی در بین عمل های زیبایی از محبوبیت بسیاری برخوردار است. این جراحی صرفا برای زیبا سازی شکل بینی صورت نمی گیرد بلکه می توان از آن برای رفع مشکلاتی همچون انحراف ، پولیپ و ... نیز استفاده کرد.

جراحی بینی امری تخصصی و بسیار پیچیده است به همین دلیل پزشک متخصص زیبایی علاوه بر مهارت و تجربه کافی باید شناخت درست و کاملی از فرم صورت و بینی داشته باشد. به منظور آغاز عمل جراحی بینی (رینوپلاستی) در بخش پایین بینی برشی ایجاد می شود. سپس بر اساس نوع نیاز و با توجه به فرم صورت تغییراتی در شکل پره، استخوان، غضروف و ...  داده می شود.

اثر شکل بینی بر جراحی بینی

همه ی انسان ها بسته به نوع زادگاه و عوامل ژنتیکی، ظاهری متفاوت از یکدیگر دارند. این امر برای بینی نیز قابل بسط است. شکل بینی می تواند فرایند جراحی را تحت تاثیر قرار دهد از این رو در این بخش معرفی مختصری از انواع اشکال بینی صورت می گیرد.

 • بینی گوشتی:

بینی گوشتی به بینی گفته می شود که دارای پوست ضخیم و غضروف ضعیف است. عمل جراحی این شکل از بینی دارای پیچیدگی بسیاری است بنابراین اگر پزشک متخصص از تجربه و دانش کافی برخوردار نباشد بعد از مدتی بینی به شکل اولیه خود باز می گردد.

 • بینی قوزدار:جراحی-بینی

یکی از متداول ترین اشکال بینی، بینی قوز دار است. بینی قوز دار ممکن است متاثر از عوامل ژنتیکی یا برخورد ضربه های سنگین باشد. اصولا این شکل از بینی با انحراف و مشکلات تنفسی نیز همراه است. جراحی بینی (رینوپلاستی) برای بینی های قوزدار علاوه بر جنبه زیبایی دارای جنبه درمانی نیز هست بنابراین هر پزشکی نمی تواند به خوبی از پس آن برآید.

 • بینی استخوانی:

بهترین شکل بینی برای انجام جراحی بینی (رینوپلاستی)، بینی استخوانی است زیرا ساختار آن متشکل از استخوان و یک پوست نازک است. بینی های استخوانی بر خلاف سایر بینی ها نیاز به پیوند غضروف و یا استفاده از غضروف مصنوعی ندارند زیرا غضروف آنها بسیار مناسب شکل گرفته است. در برخی از موارد می توان شاهد انحراف بینی در این شکل از بینی هم بود. این انحراف به راحتی می تواند در طی عمل جراحی مرتفع شود.

آناتومی هر بینی با فرد دیگری متفاوت است. تمایز و تشخیص جزئیات آن در طی عمل جراحی بر عهده پزشک متخصص است. اما به طور کلی تمام بینی ها در یکی از سه دسته ذکر شده جای دارند.

انواع جراحی بینی (رینوپلاستی)

نوع عمل جراحی را نیاز بیمار و شکل بینی او تعیین می کند. هر پزشک متخصصی با توجه به فاکتورهای ذکر شده یکی از شیوه های زیر را برای انجام عمل جراحی انتخاب می کند:

 • جراحی بینی باز:

جراحی-بینی

جراحی بینی (رینوپلاستی) به صورت باز بسیار متداول و کاربردی است. در این شیوه جراحی، آزادی عمل پزشک برای اعمال تغییرات بسیار زیاد است زیرا پوست بینی با انجام برش های متعدد برداشته می شود. پزشکان متخصص اصولا برای عمل های زیبایی – درمانی و یا عمل بینی گوشتی و قوزی از این نوع جراحی استفاده می کنند.

 • جراحی بینی بسته:

برخی از شکل های بینی نیاز به تغییرات بسیاری ندارد از این رو بهترین انتخاب برای آنها عمل جراحی بینی بسته است. در این عمل پوست بینی به صورت کامل برداشته نمی شود و تنها چند برش کوچک برای دسترسی پیدا کردن به بخش های مورد نظر صورت می گیرد. از محاسن این روش سادگی و مدت زمان کوتاه عمل است.

 • آلار پلاستی:

اگر فرم کلی بینی بدون نقص باشد می توان از جراحی بینی آلار پلاستی استفاده کرد. در شیوه نوین آلار پلاستی از پایه های آلار برای تغییر در ساختار غضروف ها استفاده می شود. این عمل نه تنها موجب باریک دیده شدن بینی می شود بلکه می تواند در شکل سوراخ های بینی و نوک آن نیز تغییراتی ایجاد می کند.

ویژگی ها

ویژگی های جراحی بینی در مطب دکتر شیروانی

محبوبیت بالا
جراحی بینی یا رینوپلاستی در بین عمل های زیبایی از محبوبیت بسیاری برخوردار است.
کاربردی
این جراحی صرفا برای زیبا سازی شکل بینی صورت نمی گیرد بلکه می توان از آن برای رفع مشکلاتی همچون انحراف ، پولیپ و ... نیز استفاده کرد.
با نظر پزشک
پزشک با توجه به شکل صورت و فرم بینی می تواند نیاز و یا عدم نیاز به عمل جراحی را تشخیص دهد.
ویژگی های جراحی بینی در مطب دکتر شیروانی

ویژگی های جراحی بینی در مطب دکتر شیروانی

مراحل

مراحل جراحی بینی

1- رزرو نوبت جهت معاینه اولیه

 بیماران محترم باید ابتدا اقدام به رزرو نوبت کنند

2- مراجعه به مطب

 بیماران محترم قبل از جراحی باید معاینات تخصصی را بگذارانند.

3- دریافت نوبت برای عمل

پزشک شما بعد از انجام معاینات به شما نوبت جراحی می دهد

4-شب قبل از عمل

 • شب قبل از عمل بینی فرد باید استحمام نماید چرا که تا مدتی بعد از رینوپلاستی نمی تواند استحمام کند.
 • شام سبک میل کرده و حدود 6 الی 8 ساعت قبل از عمل ناشتا باشد تا حین عمل ، معده خالی باشد.

5- انجام عمل

 • بعد از بی هوشی بیمار جراح باتوجه به ایرادات موجود در بینی و انتظارات بیمار از عمل زیبایی بینی یکی از روش های جراحی باز یا بسته را انتخاب می کند و پس از ان تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی بیمار اعمال می نماید.
 • بعد از اعمال تغییرات پوست سر جای خود برگردانده می شود و با بخیه و قرار دادن اسپیلینت پانسمان خواهد شد.
 • سپس فرد به ریکاوری منتقل می گردد و بعد از کسب هوشیاری لازم به بخش انتقال خواهد یافت.
 • فرد بعد از 4 الی 6 ساعت اگر وضعیت نرمالی داشته باشد، ترخیص خواهد شد.
هر سوالی دیگه ای داری از دکتر شیروانی بپرس!!
چنانچه جواب سوالات خود را از روبرو پیدا نکردید با ما تماس بگیرید
سوالات

سوالات متداول جراحی بینی

هر عمل جراحی سختی ها و پیچیدگی های خود را دارد، جراحی بینی(رینوپلاستی ) نیز از این قائده مستثنی نیست ولی می توان گفت نسبت به سایر جراحی ها خونریززی کمتری دارد.

بعد از عمل جراحی بینی(رینوپلاستی)پزشک مراقبت های لازم را به صورت جامع به شما خواهند گفت.

نمونه

نمونه جراحی بینی

جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی
جراحی زیبایی بینی