ماموپلاستی چیست و چگونه این عمل انجام می شود؟

ماموپلاستی چیست و چگونه این عمل انجام می شود؟

ماموپلاستی یک نوع جراحی سینه در بانوان است که سینه ها کوچک یا بزرگ می شوند.

امروزه خانم ها به زیبایی اندام خود اهمیت می دهند. زیبایی سینه ها بیش از هر زمان دیگری مورد توجه خانم ها قرار گرفته است. به دلیل بالا رفتن سن و شیردهی، سینه ی خانم ها دچار تغییراتی می شود و از شکل طبیعی خودش خارج می شود و فرم آن تغییر می کند که البته دلایل آن کاملا طبیعی است ولی طبیعتا برخی خانم ها بیشتر ناراضی می شوند.

تدبیری برای زیبا شدن سینه ها اندیشیده شده است. از انواع ورزش ها و پماد ها و ژل ها گرفته تا جراحی های زیبایی سینه.

البته بیشتر مواقع جراحی زیبایی سینه کارساز تر است. و باعث خوش فرم شدن سینه ها می شود. جراحی زیبایی سینه باید به دست یک جراح و متخصص , و یا فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی انجام شود. دکتر محمدرضا شیروانی در اصفهان پذیرای شما عزیزان می باشد.

 

جراحی که برای زیبا سازی سینه ها انجام می شود، ماموپلاستی نامیده می شود

این جراحی می تواند تمام عیوب سینه را بر طرف کند. احتمالا می خواهید بدانید که این جراحی چیست و چگونه انجام می شود و یا حتی سوالات دیگری نیز در ذهنتان رخ داده است. ما این جا همه چیز را خدمتتان توضیح خواهیم داد. در وب سایت دکتر محمدرضا شیروانی با ما همراه باشید.

اصطلاح ماموپلاستی از لحاظ اجتماعی با بزرگ شدن پستان همراه است. اما واقعیت کاملاً متفاوت تر از آن چیزی است که ما فکر می کنیم. زیرا درصد زیادی از این نوع جراحی هایی که در سینه ی خانم ها انجام می شود، مربوط به بزرگ شدن پستان نیست و دلایل آن را خدمتتان توضیح خواهیم داد.

در هر صورت، درست است که پستان ها برای عملکردهای مرتبط با حس زیبایی شناختی در افراد شکل گرفته است. سال ها پیش کاشت سینه کاملاً به شکل مصنوعی انجام می شد و اصلا شکل و فرم طبیعی نداشت. می توانستید راحت حدس بزنید که چه کسی از سینه های مصنوعی استفاده کرده. با این حال، علم پزشکی و فناوری به حدی بهبود یافته است که اکنون می توانید یک پستان طبیعی را کاملاً بازآفرینی کنید. بدون اینکه متوجه شوید این یک کاشت است. و کسی هم تشخیص نخواهد داد.

با این تفسیر، اهداف زیبایی شناختی تنها دلیل این که سالانه هزاران بیمار، بخواهند  قفسه سینه ی خود را جراحی کنند، نیست. عوامل بیشتری وجود دارد که باعث می شود جراحی پلاستیک یک جراحی بسیار متداول در قرن بیست و یکم باشد.

تقویت بین سینه ها یا قفسه ی سینه

تقویت یا بزرگ کردن سینه ها فقط برای افزایش سایز سینه بکار نمی رود. همچنین برای بالا بردن قفسه ی سینه های افتاده، از بین بردن هر گونه اختلاف در اندازه ی سینه ها و بازیابی حجم از دست رفته پس از شیر دادن به نوزادان نیز بکار می رود. برای برخی افراد با شرایط زیر عمل جراحی بزرگ کردن سینه توصیه نمی شود. و به عبارتی منع استفاده دارد:

 مانند موارد بیماری های فیبروکیستیک، انواع عفونت ها یا ابتلا به سرطان پستان. هر کسی که این موارد را داشته باشد نمی تواند عمل زیبایی سینه و یا ماموپلاستی را انجام دهد.

مزایا و نتایج عمل زیبایی سینه پس از گذشت چند هفته بعد از عمل جراحی، قابل مشاهده خواهد بود. علاوه بر بهبود اندازه ی سینه ها باعث بهبود در لمس و ظاهر آن نیز می شود.

عمل زیبایی کاهش پستان

زیادی بزرگ بودن پستان ممکن است منشا ارثی داشته باشد و یا هر دلیل دیگری باعث بزرگ بودن آن شده باشد. ثابت شده است که پستانی که بیش از اندازه بزرگ باشد، بیشتر از پستان کوچک می تواند از نظر روانی بر فرد تأثیر بگذارد و این بیماران سعی می کنند که سینه های خود را تا حد امکان پنهان کنند. اما مؤلفه ی روانشناختی تنها مسئله ی ما نیست، زیرا قفسه ی سینه ی خیلی بزرگ، نیز ممکن است بر روی ستون فقرات، مشکل ایجاد کند و باعث کمردرد شود.

به همین علت، خیلی از خانم ها به متخصص یا فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی مراجعه می کنند تا بیماری خود را درمان کنند. پس فقط جنبه ی زیبایی ندارد. و هدف از این کاری که انجام می دهند، کاهش اندازه ی سینه ها و برای حفظ وضعیت طبیعی بدنشان می باشد. دو علل بسیار مهم وجود دارد که در این موارد جراحی سینه ها توصیه می شود: هنگامی که پستان ها به دلیل عوامل هورمونی خیلی بزرگ هستند حالا می تواند به دلیل چاقی باشد یا مشکلات مربوط به بعد از زایمان یا شیردهی. و هنگامی که پستان ها به دلیل افزایش سن و یا اثر گرانش پایین می آیند.

جراحی ماموپلاستی برای بازسازی سینه

در بسیاری از موارد خانم هایی که سابقه ی بیماری های مرتبط با سینه داشته باشند از جمله انواع سرطان های سینه و دیگر بیماری ها که باعث می شود، بافت سینه از دست برود و یا به طور کامل برداشته شود، می توانند به متخصص یا فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی سینه مراجعه کنند.

عمل ماموپلاستی بازسازی، در مواردی که بیمار به بیماری بسیار جدی مانند سرطان سینه دچار شده باشد، توصیه می گردد. در مواردی حاد که پزشکان مجبورند پستان را به طور کامل تخلیه کنند و بافت های آن را بردارند، عمل زیبایی سینه ها توصیه می گردد. این عمل باعث می شود که فرد بیمار، عزت نفس مجدد خود را بدست آورد و بر اعتماد به نفسش افزوده گردد.

عمل ماموپلاستی بازسازی، از طریق پروتزهای آناتومیک و پروتز های گردی شکل سینه انجام می شود. و همچنین برای کاشت عضلات بدن و بافت های چربی شکم خود بیمار نیز انجام می شود.

برای جراحی ماموپلاستی و عمل زیبایی سینه لازم است که به پزشک و متخصص یا فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیمی مراجعه کنید. مطب دکتر محمد رضا شیروانی در شهر اصفهان پذیرای شما عزیزان می باشد. کلیه خدمات زیبایی، جراحی زیبایی سینه، تزریق ژل، پروتز و کلیه ی خدمات زیبایی بدن و صورت توسط ایشان انجام می شود. فقط کافیست به ما اعتماد کنید.

مقالات مرتبط
پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمتهای مورد نیاز علامت گذاری شده اند *